KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 14519290
nr 1451 9290
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Kvinna i soffa. Signerad. Bladets mått: 20x27 cm, oramat löst blad
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:09:07
23/2 18:37:01
Vicke Andrén
Läs mer om Vicke Andrén